JOEY McCARTY

Czerwone rozruchy w Arkansas (The Red Scare)

 

Kwartalniki Historyczne Arkansas, Tom 37 (jesień 1978)

Red Scare (czerwony pogrom, czerwone lato) w latach 1919-1920 to wydarzenia, które na trwałe wpisały się do historii Ameryki. Rozruchy na tle rasowym wywołane były przez samozwańcze oddziały tzw. Patriotów. Pogrom skierowany był przeciwko indywidualnym obywatelom, najczęściej kolorowym. Skala zamieszek sprawiła, że rząd nie interweniował zgodnie z oczekiwaniami, a rozruchy ogarniały coraz to większy obszar kraju. Obecnie trudno nawet wyjaśnić powody tej agresji, określa się je mianem histerii narodowej.

Słowo "radykalne", w umysłach większości Amerykanów podczas Red Scare, wyczarować wizje zaniedbany, obcego pochodzenia, rzucanie bomb, barbarzyńskie wyglądające zwierzę ludzkie ubrane w odzież. W uszach ich umysły "Amerykanie usłyszeli radykalne mówi łamanym angielskim w niektórych obcym akcentem prawdopodobnie pochodzi z południowej i wschodniej Europie. W ich strach Amerykanów wyobrazić radykalne być zatrudniony na niewykwalifikowanych pracy w jakiejś fabryki. Co najważniejsze, pisarz Amerykanie mogli przeczytać, że radykalne zagrożone zabrać ich własności i ich zniesienie rządu. Potem tylko w przypadku wszystkich amerykańskich mieli wątpliwości, jak niebezpieczna radykałów było, rząd podjął się wydawać, że łobuzy są wszędzie.

W Arkansas radykałów nie wszędzie. W rzeczywistości, jeśli imigrantów była kluczem do radykalnej stereotyp, Arkansas miał stosunkowo niewiele rodniki, aby ich oczy. W 1919 Arkansas liczyło w 1.752.204 dusz, w tym 472.220 Murzynów i tylko 13.795 urodzonych białych. urodzonych biali nie tylko nieliczne, ale także członkowie starych zapasów imigrantów, tych imigrantów z północnej i zachodniej Europy . Arkansas zachowane stosunkowo jednorodnej społeczeństwa (największym urodzonych grupy był niemiecki, a następnie brytyjskiej) dopiero w 1940 roku, kiedy obcego pochodzenia białym polu ludności składa się mniej niż 0,4 procent ogółu ludności państwa. W konsekwencji, jeśli Arkansas obawiać radykalnego przewrotu w po I wojnie światowej ery mieli tylko kilka powodów do zmartwień.

Podczas gdy większość krajowych przemocy podczas Red Scare pochodzi od sporów pracowniczych, Arkansas napotkanych stosunkowo mało przemysłowych walki. Ona przyczyniła się dopiero dwadzieścia dwa strajki krajowego łącznie 7.041 w okresie 1919/20. Jednym z zagrożonych wybuchem strajku przeciwko Athletic Górniczo-Hutnicza Spółka z Fort Smith, Arkansas, został rozstrzygnięty przez arbitraż pokojowych, podczas gdy w tym samym czasie, ciężki, jedna z największych gałęzi przemysłu w państwie, w rzeczywistości osiągnęła szczyt produkcji w szaleńczym miesięcy Red Scare.

Brak poważnych konfliktów przemysłowych w Arkansas nie wskazywało na niedojrzałe lub słabe ruchu robotniczego państwa. Wręcz przeciwnie, najstarszy związek w stanie był Little Rock typograficzne Unii biegłego w 1865 roku. Więcej związków razem z kolei, i Unii Pracy partii nawet zyskał dość siły, żeby produkować ponad 85.000 głosów na kandydata na gubernatora w 1890 roku. W roku 1904 stan chwalił pięćdziesiąt trzy mieszkańców sponsorowany przez Arkansas State Federacji Pracy.

Progressive prawa pracy pomogły znacząco rozwiać wiele więcej zagrażających pracy. Pozytywne prawa pracy został wprowadzony w stan został już w 1889, kiedy rząd zmuszony stan linii kolejowych i innych pracodawców do wypłaty zarobionych płac w całości w momencie wypisu. W 1914 Arkansans przeważającej części poparte dziecka stan ustawy Pracy, który został przyjęty przez głosowanie 70.889 do 25.668.

Przepisy określające płace minimalne i maksymalny czas dla kobiet została uchwalona 1915. Nieudanej konstytucyjnej konwencji 1917/18 uprzywilejowanych przyznanie prawa kobiet i zakaz pracy czarnych list. Ustawodawcy zatwierdziła również prawa sprawiedliwego i robotniczych odszkodowania, jak również przepisy regulujące czas pracy, płace i umowa o pracę. Wreszcie, w okresie pomiędzy 1917 i 1919 upłynął pod znakiem ekspansji działanie rządu, tworzenia nowych płyt i biura wraz z poszerzeniem kompetencji różnych starych agencji. Na przykład, dział ubezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej została założona i bezpłatne służby zatrudnienia został dodany do biura stan pracy . Choć przepisy prawdopodobnie ograniczony do białych robotników, podstawowe reformy pracy niezbędne do przemocy unikając istniały w stan w krytycznych latach Red Scare.

Nawet jeśli konflikt pracy stały problem w Arkansas w Red Scare roku, byłoby ograniczone do bardzo małych sekcji państwa. Podstawowym faktem, że Arkansas były w przeważającej mierze wiejskich, ranking tylko za Mississippi i North Dakota dopiero w 1940 r. w braku rozwoju miast (10). Choć głównym przemysłu państwo było rolnictwo, to opiera się na rolnictwie najemcy. Raczej nie klasyfikuje się jako wielki biznes, gospodarstw na ogół małe, prowadzone przez niezależnych rodzin i dotyczy podnoszenia wystarczającej ilości żywności dla członków rodziny wraz z uprawa sprzedać na dostawy.

Przemocy, że nie przerwie nie był nawet lekko związanego z pracy lub branży. W listopadzie 1918 roku każda wspólnota w Arkansas został odpowiedzialny za stworzenie kadzie do zanurzania bydła przed inwazją kleszczy Texas gorączka. Przez maju 1919 wiele z tych kadzi, zostały zniszczone przez wściekłych rolników żal mi powiedziano, co zrobić z ich bydło przez rząd państwa.

Wiele grup patriota odpowiedzialnych za akty przemocy podczas Red Scare składały się z osób bezrobotnych weteranów. Swift demobilizacji lewo mało dostępnej pomocy dla weteranów do wycofania się w cywilne społeczeństwo. Wielka Służby Zatrudnienia Zjednoczonych było pewien sukces, wprowadzenie 150.000 mężczyzn w tygodniu w pracy, gdy jego skuteczność została zniszczona w wyniku cięć środków . Arkansas, jednak wykonane specjalne wysiłki w celu pomocy 63.632 rodzimych synów, którzy odpowiedzieli narodu wezwanie do broni (14). W rzeczywistości, to w fazie demobilizacji I wojny światowej, że Arkansas State Rady Obrony wykonane jego największy wkład. Rada usilnie stara się znaleźć pracę dla rodzin żołnierzy powracających "w pozornie udanego wysiłku połączyć odprowadzane żołnierzy z pracy.

W rzeczywistości, poza walkę zanurzenie kadzi, tylko prawdziwą wskazówkę przemocy w Arkansas w 1919 roku rasowe, a nie ideologią. Raporty Murzynów aresztowanych za prowadzenie ukrytej broni pojawiły się już w 1918 roku, okres czasu, gdy gazety Arkansas realizowane praktycznie żadnych informacji o rodników.

Rasowej napięcie zostało udokumentowane w raporcie NAACP maja 1919 na lincz w różnych regionach narodu w latach od 1889 roku i 1918 roku. Arkansas szóste miejsce w kraju z 214 linczów. Zlinczowanie Wade Thomas, hazardzista Negro, w Jonesboro 26 grudnia 1920 r., był tragiczny przypominają, że rasowych napięć plagą niektórych częściach Arkansas całym Red Scare okres. Następnie, nie było napięć w roku 1919 w Arkansas, ale ponownie, nie było ideologiczne.

Jeśli Arkansas nie wykazują cech przemysłowych z państw najbardziej dotkniętych Red Scare, to jednak pochwalić antibolshevik prawa. Ustawy 512, uchwalona w dniu 28 marca 1919 roku, zabronione naciskiem, w jakikolwiek sposób, obalenia rządu federalnego lub państwa. Również zakazane wyświetlanie dowolnych bandery lub godło symbolizujące chęć obalenia rządu. Kary za popełnianie takich przestępstw było wykroczenie i podlega karze grzywny nie mniejszej niż dziesięć dolarów i nie więcej niż tysiąc dolarów. ustawy 512 przeszedł w Izbie Reprezentantów praktycznie bez sprzeciwu głosowanie 82 do 1. Inne działania, zatwierdzone w tym samym dniu, wykonane angielski podstawowy język nauczania dla wszystkich szkół państwowych. prywatnych i publicznych te przepisy nie były nowe Arkansas. Na przykład, w 1873 r. Ustawa została uchwalona karać wszelkie próby uzurpowania sobie funkcji publicznej z za próbę wykonuje uprawnienia urzędów publicznych bez kwalifikacji prawnej.

U. z rodników i języków obcych były wspólne cechy Red Scare. Nawet antisyndicalist prawa (22) wydawało się w porządku, biorąc pod uwagę sabotaż kadzi zanurzenie na wsi. Rzeczywiście nie było więcej dowodów na Międzynarodowym Robotników Świata (bardziej znany jako Wobblies) niż trzecie komunistów International w Arkansas przed i podczas Red Scare.

Już w 1917 Organizatorzy Wobblie zostały zgłoszone zostały asfaltowej i ptactwa przez Arkansans w Stuttgarcie obszar za próbę zorganizowania Murzynów pracujących na polach ryżowych. EM Allen, dyrektor Ligi Mężczyzn Helena firm i przewodniczący Komitetu Seven (utworzony w celu zbadania zamieszek Elaine), powiedział profesor David Thomas Y., że: "IWW zostało karmienia typu rzeczy do wszystkich Murzynów Południa w ubiegłym roku, i wiele szkód zostało zrobione." Krótko mówiąc, jeśli Arkansans miał nic do strachu w 1919 roku i był Międzynarodowy Workers of the World. Jednak najistotniejsze pozostaje faktem, że Arkansas nie przekazują żadnych antisyndicalist prawa w 1919 r. lub w innym roku. Być może ustawodawców Arkansas uznała fakt, że normalne prawa karnego więcej niż odpowiednio objęte ewentualne sabotaż Wobblie. Ale ten warunek nie wyjaśnia przejście antibolshevik prawa. Ze względu na brak dowodów, powołując się aresztowania, oskarżenia, lub przekonania, trzeba stwierdzić, że powyższe prawa zostały przekazane jako symboliczne gesty, a może jako oficjalna reakcja na krajowych trendów. Niezależnie od powodu, potrzeby wprowadzenia takich przepisów dla państwa nie jest wystarczająco uzasadnienia.

Jeśli Arkansas nie był szczególnie boryka się z dużej populacji imigrantów, lub powszechne walki przemysłowych, lub zbyt entuzjastycznie rząd państwa miał gazet. Ci, którym chciało się czytać gazet oświeceni z takimi nagłówkami, jak: "Urzędnicy Odkryj ogólnopolskich zamachu Men In High Places jako terrorystów Demonstracja Dziś" Plan podboju świata bolszewików "i" radykalną próbę Mieszadła Reign of Terrorism Korzystanie bomby Osiem miast. " Arkansans traktowano również na bierne kont podanych przez turystów właśnie wrócił z Europy, który usłyszał od pracowników Czerwonego Krzyża, który był w Rosji, że rosyjskie kobiety kazano zgłosić do wyznaczonych stacjach i służyć żołnierzy rosyjskich i urzędników w sposób pożądany. Nie tylko brudne bolszewików nacjonalizacji rosyjskich kobiet, ale ich koledzy w Stanach Zjednoczonych wiał ręce precz od pokojówki byłego senatora Tomasza Hardwick Gruzji. bolszewicy byli również wspieranie buntów anarchistów na całym świecie, od Europy do Buenos Aires, Argentyna.

Gazety Arkansas pod warunkiem, że normalne polityczne karykatury wspólne dla Red Scare. Jedna z kreskówek, zatytułowany "Amateur Night," przedstawił brodatego bolszewickiej na scenie nazwie "Europe" i ataków ze strony publiczności. Jako "amator" został wbity z cegieł i śmieci przysłowiowy haczyk etap się wyciągnąć go z widzenia. Kolejna kreskówka, "Out of the Ashes of Empires", był pełen śmieci tlące i rozbiórki budynków użyteczności publicznej. Rosja, Austria i Niemcy zostały napisane w ruinach. Latarka-łożyska, zaniedbany, z brodą, dzikim widmo patrząc, oznaczone jako "bolszewizm" Spojrzałem w dół na ruiny, kiedy wyłonił się z dymu mgły z jego podniósł pochodnię w jednej ręce i pistolet palenia w innych. Nie ulega wątpliwości, gazety, co najmniej, były właściwe medium dla przekazywania Red Scare do Arkansas.

Stronie redakcyjnej nie odzwierciedlają pewne dowody przeciwko radykalizmu na poparcie gazet i kreskówek. Były zjadliwie anty-Red redakcyjne. Gazette Arkansas, na przykład, był szczególnie w zgodzie z duchem czasu. Do redakcji Gazette, bolszewizm oznaczało "barbarzyńskiego morderstwa, brutto niemoralność, grabieży i niepohamowanej chaos w ogóle." Według jednego z unsigned redakcji w gazecie (i przypuszczalnie stanowisko pracy), powstanie bolszewików była ostatnia próba międzynarodowych bandytów, Niemców, aby wrócić na ścieżkę podboju i chwały. Jeden obywatel Arkansas, w piśmie do redaktora Nowoczesne Harrisburg News, potępił bolszewizmu w najbardziej wymownym terminów w czerwcu 1919 roku. W opinii autora była to obowiązek wszystkich obywateli, by zabić "szakale", jak pojawiły się żywią się zabić z "Potwory wojny".

Chciwość, strach, zazdrość [sic], rasę nienawiści narodowej w łazience, rywalizacji, ambicji, osobistej znaczenie, stronniczość, wyjdź do karmienia się na zabity, by wyrwać co kawałkami łup mogą one w ogólny chaos. Bolszewizm za granicą i Bourbonism w domu się za ręce, by zabić idealny. . . . Nasze dwóch milionów żołnierzy, poczyniła wobec najeźdźców cywilizacji [sic]. Wiele więcej niż dwa miliony muszą skorzystać w walce najbliższych przeciwko zgorszenie, garotters, trucicieli cywilizacji.

Jeszcze bardziej alarmujące redakcji na Uniwersytecie Weekly, papier szkoły dla University of Arkansas w 1919 roku, potępił bolszewików jako demony wysłany, aby zniszczyć wszystko, co było dobrego w cywilizacji.

Jeśli więc i szatan przez głoszenie powinien zgromadzić wszystkie moce i piekła w konwencji wyboru i wysyłki na ziemię demona najlepsze kwalifikacje do zatrzymania procesów cywilizacji, do porażenia ramię filantropii, do blokowania kół rydwanu postępu, do zaraza z pleśni śmierci aspiracji młodzieży, a płaczliwy napomnienia serca lubią matek, aby włączyć wdów i sierot bezdomnych i przyjaciół na śmierć, nie mógł Wysłano demon lepiej przygotowani do prowadzenia i skonsumowania każdy element ten czarny zapasów niż ohydny potwór bolszewickiej.

Mimo że te artykuły są najbardziej zabawne czytać, one były na ogół w mniejszości w porównaniu z luzem artykułów, przedstawione Arkansas w Red Scare.

Mimo wzniosłych donosy, jednak nawet najbardziej pobieżna analiza dokumentów z 1919 r. Arkansas ujawniłoby prosty fakt, że Red Scare nie było najważniejszą sprawą zainteresować większość Arkansans. W 1919 roku ludzie byli martwi się o inflacji, hoarders żywności oraz epidemii grypy, która kosztowała życie tysięcy ludzi w kraju, jesienią 1918 roku. (34) Większość artykuły poddana obróbce pytanie bolszewizmu w sposób stosunkowo zdrowych zmysłach. W przeciwieństwie do Arkansas Gazette, na przykład, Fayetteville Demokratów wyjaśnił bolszewizm w sposób raczej spokojny. Według Demokratów: Bolszewizm jest chorobą. To może przysporzyć kłopotów. Może nawet na jakiś czas przyjąć proporcje epidemii. Ale normalnych warunkach Ameryki jest zdrowie. W prawdziwym konkursie Ameryka wygrywa. Bolszewizmu należy wyeliminować z naszego systemu. Niedocenianie jej zjadliwość nie pomoże. Ale jego najlepszym lekarstwem jest zdrowy, pewny siebie amerykanizmu.

Ten sam artykuł określił bolszewickiej jako jednostka bez własności, ktoś nie ma nic do stracenia. Ponieważ Ameryka jest krajem możliwości i większość Amerykanów po prostu chciał się swoimi sprawami, bolszewicy powinny być monitorowane, ale nie bał. Bolszewicy po prostu nie ma miejsca w społeczeństwie amerykańskim. Innym redakcji w Demokratycznej odmówił paść ofiarą sensacji podczas strajku stali w 1919 roku. W artykule redakcyjnym potępił obie strony sporu. Elbert H. Gary, przewodniczący rady dyrektorów dla United States Steel Corporation, został tolerowanych z powodu jego odmowy na spotkanie z napastnikami i strajkujących niechęć do skorzystania z krajowych problemów gospodarczych. Wreszcie, w artykuł w Pine Bluff dzienne grafiki, Arkansan wezwał do zakończenia "ruchy Propaganda w Stanach Zjednoczonych", które "bez skrupułów w ich metody i... dbać o fakty i bardziej dbać o konsekwencje." Ale nawet w wysokości Red Scare (grudzień 1919 do stycznia 1920) artykuły potępiające bolszewików były trudne do znalezienia. Na przykład, artykuł w gazecie uniwersyteckiej, że nawet napomknął na temat, który może być związany z Red Scare.

Nie było dowodów na krajowym histerii w gazetach, ale raczej nie wystarczy, aby zaproponować takie zjawisko w Arkansas. W pewnym sensie, student może nawet odchodzić z dość wrażenie odwrotnie. W celu znalezienia histerii, a następnie, innego źródła, musi być jeszcze zbadane. Nasiona potencjalnych Red Scare histerii znaleziono w dokumenty osobiste co najmniej jedno państwo lider akademickiego. David Yancey Thomas, profesor nauk politycznych i historii na University of Arkansas w Red Scare, wykładał dominującym tematem w okresie, w program przygotowany przez niego badania z wychowania obywatelskiego. Opisując Amerykanów, Thomas napisał:

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych są złożone ręki, wykonany przez połączenie wielu narodowości, i do pewnego stopnia ras, dominująca szczep jest angielski. Ale zamiast innego angielski narodowości, byliśmy budowy nowej, amerykański. Proces ten udał się z trochę przerwy aż do ostatnich lat. Późnego "tygiel" nie udało się bezpiecznik zupełnie nowe elementy z życia. Wynika to częściowo z faktu, że jest zbyt pełne, częściowo do zaniedbania przez tych, których obowiązkiem było obejrzeć.
Dr Thomas również odzwierciedlenie myśli swego czasu w doradztwie, że najlepszym sposobem, aby pomóc "amerykanizacji" imigrantów było zachęcenie młodych i starszych do nauki języka angielskiego i zakazują używania języka obcego do nauczania w szkołach publicznych. Oczywiście Dr Tomasz uwierzył korzeni kranu amerykańskiej kultury leży w Anglii i północnej Europy. Jeśli nie był złapany w "sto percenters" (superpatriots okresu), to przynajmniej w myśli w kategoriach "amerykanizm". Prawdziwe echa krajowych Red Scare jednak nie przyszedł z uniwersytetu. Przyszło od gubernatora.

Gubernator Charles Brough, urodzony w Mississippi, ukończył Johns Hopkins University i Uniwersytecie Mississippi ustawy. W końcu jego kariery doprowadziły go do Uniwersytetu w Arkansas, a stamtąd do gubernatora stanu. To pod gubernatora Brough, że impuls reform w Arkansas nadano jej największy wzrost. Gubernator Brough wprowadziła własną markę progresywizmu podkreślając "wydajność, inteligentny rozporządzenia, naukowego zarządzania, oraz wprowadzenie metod biznesowych do działań rządu". (40) Brough również górnej Red-hater w Arkansas, nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do jego pozycji w czasie Red Scare. Jego biograf, Charles Wann Crawford, znany tej stronie człowieka, a zwłaszcza odkrył typowe uogólnienie powszechne wśród wielu osób publicznych z dnia.

Podczas ostatnich dniach jego administracji Brough znaleźć wroga niż Niemcy, przeciwko którym mógł skierować życie jego oratorium. Znalazł je w coraz "radykalizm" okresu. On ostro skrytykował "bolszewików" i przywódców IWW i zidentyfikowano je takie nadużycie grupy jako "obywateli... mieszka w strefie mroku amerykańskiego patriotyzmu" i "pacyfistów".

Popularny mówca, Brough szerzyć Jego niechęć do Niemców i rodniki daleko i szeroko. Na Kongresie Narodowym Biurem, na przykład, gubernator oświadczył, że Stany Zjednoczone, a także Rosji, miał swoje bolszewików. Amerykański bolszewików śpiewali pieśni IWW i wziął ich stoiska jak pacyfiści (42). Gubernatora stanąć przeciwko The Reds był popularny i zyskał pewną pozycję lidera wśród narodu przedsiębiorców .

Mimo żarliwych antiradicalism gubernatora Brough, choć, nie może być przyjęte jako typowy przedstawiciel popularnego nastrojów w Arkansas w Red Scare. Jednym z powodów jest to, że Brough wydawało się walki I wojny światowej w sposób zastępczy, utworzenie "okrutny niechęć do niemieckiego cesarza."

Oczywiście taka postawa znajdzie trochę trudności w przeniesieniu na podobne stanowisko w sprawie rodników lub, że materii, innych społecznych elementem nie trzyma się razem na oficjalnych rządowych tempo dnia. Były też bardziej osobistych interesów w stanowisko gubernatora. Crawford odkrył, że Brough Szczególnie lubił strajki pracy, co przyczynia się do wyjaśnienia swej niechęci IWW W rzeczywistości, strajk kolei w 1919 roku spowodował ciężkie straty finansowe dla producentów owoców w Arkansas, który został przekazany do Brough jako akcjonariusz. Również strajku węglowego w tym samym roku spowodowane Brough, aby anulować większość jego mówiąc spotkań. Podsumowując, gubernatora anty-Red retoryka mogą być przypisane do tego stanowiska w administracji państwowej i w środowisku biznesowym. Ponadto, jego zamieszanie Reds z Niemcami, a zrozumiałe w momencie, było powiązane z interesów osobistych i psychologicznych. Oczywiście gubernator Brough, choć typowy dla krajowych histerii, było raczej typowe dla 1919-1920 Arkansas.

Przemysł poruszał się w Arkansas w Red Scare okresie oraz stan ciążyła w kierunku większej koncentracji ośrodków miejskich. Normalnych kulturalnych przejścia tak oczywiste w Ameryce w tym czasie były wdziera się w populacji. Reakcja powstała w końcu do zmian społecznych, ale nie podczas Red Scare okresu (z wyjątkiem, że walka vat). Ku Klux Klan i gwałtowną odpowiedź na zmiany nie pojawiają się w stanie do 1922 roku . Przemocy doszło jednak i okazał się nie tyle częścią Red Scare, jako aspekt długo stały południowej dylemat.

Przemoc wybuchł w okolicach miasteczka Elaine, Arkansas, na jesieni 1919 roku. Położony w Phillips County, uprawy bawełny regionie opiera się na rolnictwie najemcy, Elaine był w "Black Belt" z Arkansas. W 1920 roku Phillips County liczyła 44.520 osób. Murzyni składa się 73,9 procent całości, a urodzonych obywateli było tylko 4109 lub 0,9 procent mieszkańców powiatu.

Rolników Negro najemcy powiatu były w konflikcie z białym plantatorów w Red Scare okres ponad wątpliwych metod księgowości, które wykonane jest praktycznie niemożliwe do zmniejszenia zadłużenia. W celu przyrost siły poprzez jedność Murzynów zorganizował Progressive Farmers 'Union i AGD Ameryki. "(48) podejmować działania prawne przeciwko białym plantatorów był bezpośrednim celem unii, gdy zamieszki Elaine wybuchu w dniu 1 października 1919 roku.

Przemoc początkowo wybuchł w kościele w pobliżu Hoop Spur, gdy strzały twierdził życia WD Adkins, agent specjalny Missouri Pacific Railroad, a rannych Zastępca szeryfa Charles Pratt. Każda ze stron, oczywiście, twierdził, że inne wystrzelił pierwszy. Członkowie Unii czarny Rolników, braterskiej organizacji wzorowany na masonów, były zbroić w oczekiwaniu opozycji z białek na proponowane ceny bawełny i rozliczeń fair. W konsekwencji, gdy wybuchła strzelanina, walka z rozprzestrzenianiem się Elaine, gdzie biały posiadają walczył czarny związkowców na ulicach i na obszarach peryferyjnych małych społeczności. Choć walki rozprzestrzenia się na całą południową część Phillips County, szybko został opanowany przez ok. 500 oddziałami wojska z obozu Pike towarzystwie gubernatora Brough. Sprawozdaniach liczbę zabitych na pięć białych i szacuje liczbę dla czarnych z między dwadzieścia pięć na sto (50). Zamieszek wyścigu Elaine był jednym z dwudziestu pięciu konfliktów rasowych w całym kraju łącznie nazywane "Czerwone lato" z 1919 roku. Jednak jedynym prawdziwym związku z Red Scare w zamieszki Elaine był raczej wątpliwe pogłoski o socjalistycznej literatury rzekomo znaleźć w biurze Ulysses S. Bratton, Mały prawnik Rock początkowo zatrudniony przez dzierżawców z pobliskich Ratio, Arkansas. (51) Niewątpliwie kluczem do zamieszek był konflikt rasowy, a nie ideologiczne zagrożenie. W dwóch wersjach głównych zamieszek Red Scare nie zostało wymienione. (52) Walter F. White, asystent sekretarza NAACP, odzwierciedlał dwa ogólne wersje zamieszek w swoim artykule "masakra białych".

Badanie rzuciły światło na te historie wyszukiwania i wykazały, że rolnicy Negro nie organizował do masakry, ale do protestu poprzez pokojowe i prawne na błędne wykorzystywanie przez nieuczciwych właścicieli ziemskich i ich agentów.

Warto również zauważyć, że chociaż większość białych w Arkansas wierzył zamieszek Elaine stanowiły powstania, jedenastu kluczowych przywódców nie oskarżono o bunt, uzurpację urzędu lub anarchii. Byli oskarżeni o morderstwo. Wszystkie wyżej wymienione po raz kolejny sprowadza się do faktu, że w 1919 roku Arkansans myśleli w kategoriach rasowych, a nie konflikt ideologiczny.

Nie było Red Scare w Arkansas w 1919 roku. Jednak dotąd dowody wskazują, że histeria była w dużej mierze ogranicza się do kolumny gazet i kilku intelektualistów krzykliwych. Chociaż fury szaleje w kraju objawił Arkansans, w 1919 r. większość obywateli państwa wydaje się być bardziej związane z problemami życia codziennego życia, takie jak inflacja, przestępczość i miejsc pracy. Nie było strachu w Arkansas w 1919 roku. Ale strach był tradycyjny strach na południu. Tych białych mieszkających w powiatach, gdzie Murzyni liczebną nich zachowała stare obawy przed powstaniem tak jak ich przodkowie bali się bał bunt niewolników. Arkansans zdawali sobie sprawę z brodą bolszewików, ale ze względu na wsi izolacji wielu z państwa obywateli, gospodarki wiejskiej państwa, i brak dużych skupisk imigrantów, że świadomość nie na drogę histerii. W Arkansas, przynajmniej bolszewikami pozostał na stronie redakcyjnej.