Znaczenie Arkansas w okresie kolonialnym

BY MORRIS S. ARNOLD

 

Arkansas Kwartalnik Historyczny, rozdział 51 (Wiosna 1992), p. 69-82

Mówiąc o szlachetności kolonialnej Arkansas, jest to podwójnie zaskakujące. Po pierwsze, samo określenie „kolonialne ARKANSAS” brzmi dziwnie bo bardziej kojarzy się ludziach w staromodnych kapeluszach. Po drugie, wszyscy wiedzą, że na terenie poczty Arkansas głównie chronili się drobni włóczędzy i myśliwi. Były tu tez niewielkie ośrodki edukacyjne. Wśród takiego przekroju społeczeństwa trafiali się tez ludzie o łagodnym usposobieniu., którzy przypadkowo trafili na pustynię. Arkansas czasów kolonialnych, raczej była kojarzona z takim obliczem.

Większość z tych osób zostały dołączone do wojska i większość z nich także byli komendanci Post Arkansas, którym zostało powierzone zarówno cywilnych i wojskowych władz regionu rzeki Arkansas. Ale jest aspekt ich kariery, że należy podkreślić, tak aby mogły być oszacowane jako mężczyzn i kobiet z części, które one naprawdę były. Francuzi i Hiszpanie kolonialnej administracji przyciąga osoby z ich jakości do postów las Louisiana poprzez umożliwienie im prowadzenia działalności gospodarczej i handlu. Byli w wielu aspektach, kupiec-kapitaliści pierwszy i oficerów sekund. Na przykład Pierre de Coulange, która przywróciła Arkansas garnizon w c roku, wszedł w górę rzeki od Nowego Orleanu być komendantem, zanim jeszcze miał zlecić chorąży się od Ludwika XV (1).

Czasami jako zachęta, komendanci Arkansas nawet wnioskował i otrzymał prawa do monopolu na handel z niektórych rodzimych plemion amerykańskich. Nierzadko, rząd oczekuje w zamian, że komendant będzie udzielanie pożyczek w celu pokrycia wydatków rządowych, a nawet wydatki, które nigdy nie będą zwracane. Może to być, na przykład, że fort rozpoczęte w Arkansas w 1751 roku został opłacony przez fundusze private porucznika Paul Augustin de La Houssaye . Pewne jest, w każdym razie, że wiele komendantów Post znaleźć musieli zapłacić rachunki dla rozrywki odwiedzając native American dygnitarzy, a czasami nawet musiał góry pensje żołnierzy z własnej kieszeni lub ich sklepów prywatnych. Nie jest zatem przesadą stwierdzenie, że rząd w Arkansas XVIII wieku był czasem hodowlanych się przedsiębiorstw prywatnych w zamian za prawa handlowego. Tak więc musimy myśleć o komendanci nie jako urzędnicy państwowi, którzy przypadkowo w biznesie, ale biznesmenów, którzy przypadkowo w rządzie.

Wiele z tych rządowych przedsiębiorców radził sobie całkiem dobrze finansowo w kraju Arkansas. Pierre-Joseph Favrot, na przykład, bardzo dobrze wykształconych członkiem jednej z najbardziej znanych rodzin kolonialnej Luizjanie, energicznie, choć bezskutecznie, starał Arkansas commandantcy w 1790, przypuszczalnie dlatego, że myślał, że dość dochodowych. Ignace Delino de Chalmette zgromadził taki majątek handlu w Arkansas i na Natchez, że New Orleans granda Baron de Pontalba wpływ na czas, by uznać go w jakiś sposób skandaliczny. Inni, oczywiście, nie mieli tyle szczęścia: Baltazar de Villiers, na przykład, zmarł upadłość z powodu strat handlowych, a niektóre z nich poniósł, gdy wyposażony zespół uchodźców z Amerykańskiej Rewolucji, którzy zniknęli w lesie nigdy nie powrócić.

Patrząc w pełni z kontekstu, a następnie, rządowych działań kolonialnych szlachty Arkansas "wziąć na interesującą fakturę. Pouczające jest to, na przykład, jak często na własny interesów klasy rządzącej korespondował z rządowych interesów.

Na przykład, komendanci miały zachęcić imigrantów do podwórka, a to był obowiązek, że mogą się spodziewać entuzjastycznie do prowadzenia, dla większej populacji będzie oznaczać dla nich biznes. Wtedy też, poprawa stosunków Indii, jeden z głównych celów administracji kolonialnej, by zwiększyć kont komendantów "handlu. Komendanci spodziewano się również przechowywać w języku angielskim intruzów z całej wielkiej rzeki, a ich sukces w tej zmniejszy ich zagranicznej konkurencji dla indyjskiego handlu. Tak samo, jak zachęcanie do sztuki rolniczych i mechanicznych będzie wynikać z korzyści finansowe z komendantów. W ten sposób administracja kolonialna bardzo sprytnie połączone prywatnych i interesu publicznego w celu zmniejszenia kosztów administracji. Własny interes został powołany do promowania dobra publicznego: izba handlowa był rząd.

Oczywiście, tego rodzaju zatrudnienia i finansowania przez rząd działa zupełnie sprzeczne z bieżącymi pojęcia sprawiedliwości, bo są przyzwyczajone do myślenia, że bezinteresowność jest warunkiem sine qua non sprawiedliwego rządu. Naszej liberalnej, republikańskiej i biurokratyczne ideałów, jednak byłoby zbyt kosztowne dla kolonialnej Arkansas, dla musieliby wymagane opodatkowania wsparcia cywilno-sługa klasy; i administracji kolonialnej celowo unikał podatków jako sposób na zachęcanie do imigracji do prowincji. Ale w każdym przypadku, nie wszystko było różowe w tym obrazie politycznym, dla własnego interesu może czasami podważają rzetelność funkcje rządowe. Na przykład, komendanci Arkansas miał służyć jako cywilnych sędziów i sporów było głównie do czynienia z długów handlu i stosunków pracy. Oznaczało to, że sądzonych często bezpośrednich konkurentów biznesowych sędziego, sytuacji, które słusznie uznać za skandaliczne dziś. Doskonały przykład o niebezpieczeństwach związanych z tego rodzaju konfliktu interesów miało miejsce w 1770, kiedy komendant Balthazar de Villiers został wezwany do sędziego sprawę dotyczącą jednej Francois Menard, najbogatszy człowiek na Post. Akta sprawy wskazują, że de Villiers serdecznie nienawidził Menard i uważali go archvillain którzy regularnie naruszenia obowiązujących zasad obrotu . Być może de Villiers była słuszna o charakterze Menard jest, ale ponieważ muszą być uwikłane ze sobą w spory handlowe, mógł, trudno uznać za bezstronnego sędziego.

Własnym interesie jednak bardzo często wywołane komendantów do zajmowania się sprawami państwa z podziwu poświęcenie, z powodów już naszkicował. Realizując cele Louisiana administracji kolonialnej, okazuje się, że przede wszystkim nie, nie z powodu wady, do których prowadzenia osobistego szczęścia czasami prowadzi, ale z powodu dużych sił, na które nie mogli mieć nadzieję, realistycznie, aby zdobyć przewagę . Rozwój gospodarczy w Arkansas, z powodów, które będę wkrótce próba wyjaśnienia, po prostu okazał się nieuchwytny i nieosiągalnym celem. Jeszcze w 1768 roku, na przykład, dobre trzy lub cztery pokolenia po Europejczycy zaczęli osiedlenia się w regionie Arkansas, Alexandre de Clouet poinformował, że ani jeden z jego mieszkańców był jednym z tych pieców na zewnątrz, z którym cywilizowane społeczności Louisiana obfitował od początku razy. Zrobił, jak twierdził, w końcu udaje się coraz czterech z nich zbudowane, a on nawet nie próbował przekonać mieszkańców do budowy wspólnej ogrodzenia aby umożliwić rodzaj wspólny rolnictwa, która doprowadziła miarą dobrobytu kraju Illinois . W ostatnich venture, jednak on wydaje się być nieudane. Wtedy też, nie było aż 1791, które słyszymy z koń-powered przemiał młynów w Arkansas, prawie sto lat po tym, jak pojawił się w Illinois . Post pierwszy tartak, ponadto prawie wyprzedził amerykańskiego przejęcia w 1804 roku , a przede gin Arkansas "bawełna prawdopodobnie nie powstała do 1805 , chociaż ginów były powszechne w innych częściach kolonii na długo przed.

To już historia Arkansas jest pełne wewnętrzne zainteresowanie i jego badania nie musi być uzasadnione, pokazując, że jest w jakiś sposób związanych z naszym obecnym stanie. W rzeczywistości, to znacznie zawęża i poważnie misconstrues funkcji historycznych badań twierdzą, że są godni tylko wtedy, gdy pomaga nam zrozumieć, jak doszliśmy do miejsca, gdzie jesteśmy.

Niemniej jednak, nie jest na pewno nic złego z badań, które nie tylko to, a pozostała część tego artykułu poświęcona będzie wysiłki zmierzające do utworzenia związek między brakiem sukcesu kolonialnych przywództwo Arkansas ", a niektóre z naszych obecnych predicaments.

Czterdzieści pięć lat temu, John Gould Fletcher, znakomity poeta, Arkansas i pisarz, w swojej historii Arkansas, zlekceważył jej kolonialną doświadczenie w jednym zdaniu nonszalancko: "Życie w Arkansas Post w ramach francuskiego systemu", pisał, "wydawało się dla mnie mają niewiele wspólnego z głównym historia Arkansas, i tak pominąłem to . " Jednak istnieją dowody, że, przeciwnie, wiele powtarzających się tematów z historii Arkansas, a zwłaszcza jego trwałego ubóstwa i względne zacofanie, mają swoje korzenie głęboko w XVIII wieku. Dokładniej mówiąc, staje się jasne, że Arkansas była niezabudowana w porównaniu do swoich sąsiadów w pozostałej części Luizjany podczas epoki kolonialnej, że jego terytorialnej okresie nadal zależy od tego względnego zacofania i że frustracji, że Arkansans czuć nawet dziś, ponieważ ich stan wydaje się być zawsze stara się dogonić resztę narodu, może być częściowo zgodnie z działalnością władze kolonialne Louisiana. Na nasz punkt wyjścia, może będzie to pouczające się zastanawiać, dlaczego Arkansas Post, założona przez samego pokolenia europejskich ekspansjonizmu, że ustalone Filadelfii i Charleston, nigdy nie osiągnęli niczego zbliża znaczenie w każdym względzie, a handlowe i kulturalne osiągnięcia tych dwóch innych rozliczeń miały największe znaczenie. Jeszcze lepiej, porównajmy trzech francuskich osiedli Louisiana: Jak to jest, że w Nowym Orleanie, założony trzydzieści pięć lat po Arkansas Post, St Louis, ustanowiony czterdzieści pięć lat później wciąż są teraz miastach wzrostu i osiągnięcia, a Arkansas Post już nawet nie istnieje jako prawdziwe miasto? To są ambitne pytania i trzeba będzie przyznać się do złożoności sił, które działały w połączeniu do tworzenia dużych i skomplikowanych społeczności. Na przykład, imigracji do Arkansas było długo opóźniony ze względu na prymitywne warunki swojej drogi i strach przed Indianami.

To jest w rzeczywistości, dobrze rozpocząć uwagę na znaczenie zdalnych Arkansas "przeszłości kolonialnej z pobieżne badanie jego topografii. Przede wszystkim jest wzdłuż wschodniej granicy państwa niewiele wysokiej ziemi nadaje się do tworzenia miast. Tak samo jest z Arkansas River. Jeden ma, nawet dziś, aby przejść całą drogę do tego troszkę część Grand Prairie w pobliżu, gdzie małe Arkansas County wspólnoty zwanej Nady znajduje się przed dobrym miejscu osady spotyka. To w rzeczywistości było gdzie Henri de Tonty zdecydował, latem 1686, aby zlokalizować jego pojedyncze futro handlu dotyczą-pierwszy Post Arkansas. Tutaj też w 1721 r., kilka lat po upadku venture Tonty jest, nieudanej kolonii Johna Law Alzacji przyszedł do ruiny.

W 1726 roku, mamy pierwszy opis charakteru europejskiej populacji Arkansas ", a to jest pełna zapowiedź:" Ludzie są biedni, "spisowy lamentował:" i żyją tylko polowania na dzikie zwierzęta (11) ". Ten pierwszy, lakoniczny i zwięzły opis kolonialnych Arkansans będzie rozwodził się nad podczas reszty wieku, ale jego podstawowe przesłanie pozostaje bez zmian.1746 Raport na Louisiana powiedział dwunastu rodzin mieszkańca w Post, że "ich głównym zajęciem jest polowanie, utwardzanie mięsa i handlu w łoju i oleju niedźwiedź ." Dwie dekady później Anglik Philip Pittman zauważył, że "ze względu na sandiness gleby i lowness sytuacji, co sprawia, że temat jest przepełniony," rolnictwo było niemożliwe w dół rzeki lokalizacji Post Arkansas. Dlatego, stwierdził, "[t] ludzie hese trwają głównie przez myśliwych, a co sezon wysłać do Nowego Orleanu wielkie ilości oleju niedźwiedzia, łój, solone buffaloe [sic] mięso, i kilka skórek ." Tak też w 1777 roku, kapitan de Villiers zgłaszane do przełożonych w Nowym Orleanie, że jego post był "miejsce zamieszkania dla kupców i punkt dostaw dla myśliwych, którzy przyjeżdżają tutaj, aby wyposażyć się ."

Nawet tak późno jak 1796, komendant de Vilemont napisał, choć z pewną przesadą, że wszyscy jego mieszkańcy byli myśliwymi .

Taki opis populacji Arkansas "utrzymywał się do XIX wieku. Na przykład w 1802 roku Perrin du Lac powiedział, że mieszkańcy "z Village des Arkansas... Są myśliwi z zawodu." . "Ponad pół roku", mówił dalej, "można znaleźć w tej wiosce tylko kobiety, dzieci i osób starszych mężczyzn iść na polowanie jelenie, skór, które są mniej cenione niż tych z północy kraju, bawołów, które ich soli w celu ich wykorzystania, a niektóre bóbr, które nadal znajdują się w niewielkiej odległości ". Sześć lat później, Cuming Fortescue może jeszcze napisać, że Post "składa się głównie z myśliwych i handlowców Indian, oczywiście jest złym miejscu, jak nigdy osadników tego opisu szukać czegoś poza zwykłe potrzeby życiowe, z wyjątkiem whisky . "

Współczesne ocen moralnych i kulturowych stan myśliwych, którzy stanowili większość mieszkańców kolonii Arkansas "było już bezpłatne. De Villiers narzekał w 1777 roku, że były one głównie ludzi złych uczynków, który wkrótce może zostać zastąpiony przydatne rolnej kolonistów, jeśli tylko odpowiednie miejsce miasta mogą być zapewnione. "Gubernator porucznik w Natchitoches, Athanase de Mezieres, powiedział, że Arkansas myśliwych morderców, gwałcicieli i uciekających przed sprawiedliwością, i podejrzewał ich o wspieranie Osages do raid Caddo i Natchitoches regionów ukraść kobiet, dzieci i konie (19). Najbardziej trwałe i pieczenie wypowiedzenia Arkansas myśliwych, jednak , przyszedł w 1786 roku z Juan Fihliol z Ouachita Post.

Myślał, że większość z nich zakazuje starających się o azyl w lesie:
Ci ludzie składają się z odrazą dla wszystkich rodzajów narodów. . . którzy. . . nie utknąć tu poprzez swoje zamiłowanie do lenistwa i niezależności. . . . Ich zwyczaje odpowiadają ich pochodzenia. Raczej nie wiedzą, czy są chrześcijanami. Oni excel we wszystkich wad i ich rodzaj życia jest prawdziwy skandal. Dzikusów, że dziki, trzymać je w pogardzie. . . . Kobiety są równie błędne jak mężczyźni i są godni towarzysze ich mężów .

Fihliol próbami stado jego myśliwych w uporządkowany rozliczenia agrarnej spotkał się z niemal bez powodzenia. W 1768 roku, komendant de Clouet z Arkansas miał również zrozpaczeni kiedykolwiek przekonać myśliwych ", że ziemia dała wszelkiego dobra dla tych, którzy nie byli leniwi." I Perrin du Lac zauważyć, że co roku, gdy wrócił do myśliwych Post ", przechodzą swego czasu grając w gry freeware, tańce, picie alkoholu, czy nic nie robić, podobne w tym, jak w inne rzeczy do dzikich ludów, z którymi przechodzą przez większą część ich życia, którego obyczaje i zwyczaje nabierają. "

W sumie, reputacja w Luizjanie z kolonistów Arkansas, że były w większości myśliwych części, którzy są leniwi i niezaradny, ze względu na nadmierne picie i libertinage, wiele z nich bandytów i dezerterów, na pewno bezprawia i niemoralny. Jest to, oczywiście, całkowicie naturalne, że reputacja trwają także w amerykańskiej okresie. Na przykład William Darby, w jego wpływowym podręczniku Emigrant, wydana tuż przed Arkansas stała się terytorium, opisanych Post Arkansas jako "biedne i małe, podobnie jak wszystkie inne miejsca, gdzie mieszkańcy zależy od polowań i handlu z dzikimi dla ich utrzymania i handlu. " Ta ocena stanu Arkansas nie różni się od tej, którą 1727 Louisiana spisowy odważyła niemal wiek wcześniej. Ponadto, nie jest krokiem w ogóle z tych opisów kolonialnych Arkansas dominującym wojny secesyjnej obraz Arkansas jako "stan niedźwiedzia," ostoja zbójników i domu nóż Bowie, czy "Arkansas wykałaczka.

Już sam ten fakt pozwoliłoby epoki kolonialnej Arkansas "ogromne znaczenie dla naszego obecnego stanu, dla większości historyków zgodzi się, że istnieje pewna ciągłość między wojną secesyjną Arkansas i naszych czasów własne. Pierwsza sugestia jest więc, że ciągłość można łatwo rozszerzyć powrót do początku europejskiego osadnictwa w kraju. Ale to nie wszystko: Smutną prawdą jest to, że względny brak wyrafinowania kulturalnego i handlowego w regionie Arkansas w XVIII wieku było bezpośrednie, a czasami mają związku z francuskim i hiszpańskim polityki kolonialnej rządowych. Jest to kwestia pewnych trudności, ale co najmniej trzy przypadki, w których było wyraźnie, że polityka tragiczne konsekwencje dla rozwoju Arkansas "przychodzą łatwo do głowy.

Po pierwsze, rząd francuski w 1756 roku nakazał usunięcie Post Arkansas z żyznych wzgórz Grand Prairie w bagnach Desha County tak, że byłoby bardziej wygodne do konwojów, które pływających po rzece Mississippi między krajem Illinois i New Orleans. Ta zmiana miejsca prawdopodobnie konieczne ze względu na początku wojny siedmioletniej. Bez względu na cel podróży, czy nowa lokalizacja została całkowicie nie nadają się do hodowli, co więcej, jak poprzednie cztery lata i de Villiers powiedział dokładnie to samo w 1777 roku.

Kapitan Philip Pittman ubolewał w 1765 roku, "ze względu na sandiness gleby i lowness sytuacji, co sprawia, że temat jest przepełniony, [mieszkańców Post] nie podnosić niezbędne przepisy." W rzeczywistości, w 1766 roku Quapaws stał się tak zniechęcony beznadziejności swojej sytuacji, że zwrócił się do gubernatora Nowego Orleanu, aby umożliwić im przejście do rzeki Red. Dwa lata później, Alexandre de Clouet napisał, że nie było żadnych upraw w ogóle.

Jest zatem oczywiste, że nie obficie prawdziwe rozliczenie może zgromadzić się wokół małego podmokłe fort a Post został w delcie Desha County, czyli 1756 / 79, krytyczny okres w historii Louisiana imigracji i osadnictwa.

Drugi przykład, i prawdopodobnie jeszcze bardziej ważne, miały miejsce po Post przeniesiony z powrotem w górę rzeki, w 1779 roku do poprzedniej lokalizacji. Wydaje się, że Louis interesów handlowych wywierały presję na rząd kolonialny, aby zapobiec rozwojowi gospodarczemu regionu Arkansas, ponieważ nie ma konkurencji, że Arkansas stanowiłoby. Louis nie powstała do 1764 roku, ale została założona w zależność od francuskiego rządu kolonialnego obietnicy wyrazić obdarzać jej właścicieli monopol handlu z Osage Indian. Kupcy Arkansas całkiem naturalnie chciał kawałek tego lukratywnego działania, ale kiedy rząd zakazał go w celu ochrony Louis monopolu, Osages zaatakowany, obrabowany, a czasem zabijani myśliwych Arkansas. Myśliwi powiedział, że to dlatego, że post nie wyśle Osages przedsiębiorcy, a to wydaje się być prawdziwe. Aby uprościć nieco, jest prawdopodobne, że Osages za Post ludności jako rodzaj oddzielne plemię białych, a wśród niektórych ludów tubylczych Ameryki Północnej była to reguła postępowania, że jeśli nie były przedmiotem obrotu plemię to ipso facto wrogich i stanie wojny istniała z nim. Chociaż kolonialnych gubernatorów chcieli prowadzić wojnę na Osages z powodu grabieży w Arkansas, St Louis prezesi porucznik nie entuzjazm dla takiego projektu, ponieważ naruszyłoby to handlowego podstawą ich miasta. Te Louis magnatów wystawione bezduszne obojętność wobec Arkansas myśliwych, których nazwać "szumowiny" z interesów, które nie zostały jeszcze warto konsultacji w porównaniu do gospodarczego dobrobytu swojej wspólnoty prosperującej handlowej. Kiedy Arkansas komendanta szalał, że wyniósł się do kradzieży handlu z krwią niewinnych, gubernator nie miał gotowe odpowiedzi (28).

Trzeci przykład, to jednym z najbardziej ironiczny, wystarczy, aby podkreślić: Wzrost gospodarczy w Arkansas był rzeczywiście napiętnowany przez kolonialne działania rządu w celu stymulowania wzrostu populacji.

Ze względu na obawy przekroczenia jej przez westering amerykańskiej republiki, panikę hiszpański rząd zaczął tworzyć wielkie nadania ziemi w Arkansas zachęcać do napływu ludności, które będą stanowić bufor dla amerykańskich włamań bardzo późno w XVIII wieku. Dwie największe dotacje zostały wprowadzone w jednym Winter Elizeusza i jego współpracowników i do komendanta Carlos de Vilemont. Zimowa dotację w górę jednego miliona akrów i miał ustanowić farmie hodowli bydła na nim; de Vilemont był w Chicot County.
Chociaż zima nie wprowadzić pewne powierzchowny wysiłki na rzecz ustanowienia siebie, prawdziwego postęp w kierunku uregulowania jego przyznania, a de Vilemont nie zrobił nic, co z jego długo po amerykańskiej przejęcia. W rezultacie nie było chmury na tytuł znacznie gruntów ornych w delta Arkansas "przez jakiś czas po amerykańskiej przejęcia. Jako Thomas Nuttall wyjaśnił, w 1819 roku ", [w] poprawy i rozliczania tym miejscu przebiegała powoli, z powodu, w pewnym stopniu, jak jestem informowany, na niepewne tytuły z sąsiednich ziem. Kilka ogromne hiszpański dotacje pozostało jeszcze niezdecydowanych. " On wymienione dotacji Winter i zauważył, że to "ogromne roszczenia... Zawierające około miliona hektarów tego terytorium, srebrne monety, a które będą jeszcze prawdopodobnie przez jakiś czas pozostanie nieokreślony, dowodzi znacznego pasek postępu rozliczenia. "

Po dziesięciu latach nauki tego fascynującego i zaniedbany aspekt Arkansas "przeszłości, nie wydaje się w ogóle fantazyjne powiedzieć, że to, co Arkansas Post był (i nie) może okazać się, że równie ważne dla Arkansas" występuje jako Williamsburg było Virginia i Charleston było Południowej Karolinie. Więcej badań oczywiście do zrobienia, ale dane uporządkowane powyżej wydaje się wykazać, że nasza kolonialnej przeszłości jest podłączony do nas w istotny sposób, że nie mamy właściwie doceniana. Sprawy te zasługują na szczególną uwagę w przyszłych uczonych; na pewno nie może conscionably nadal ignorowane.